Živě

Nechutné a podlé. Zloději se po výročí tragické smrti pilota F1 vloupali do jeho obchodu

29. července 2020 15:13 - Brignoles/Praha

Nechutný a podlý čin spáchali zatím neznámí lupiči, kteří se krátce po pátém výročí tragické smrti pilota formule jedna Julese Bianchiho vloupali do fanshopu bývalého závodníka, kde ukradli celou řadu věcí.

 

Kriminální čin se odehrál v jihofrancouzském městečku Brignoles, kde rodiče zesnulého pilota fan shop provozují.

Nikoliv ale pro vlastní obohacení, nýbrž z charitativních důvodů, protože výtěžek z obchodu posílají třeba do nemocnice v Nice, kde se o Julese Bianchiho starali po fatální nehodě při Velké ceně Japonska až do jeho smrti v roce 2015.

https://www.facebook.com/christine.bianchi.142/posts/10222949817114955

O loupeži informovala závodníkova matka na Facebooku. „Chtěli bychom vás informovat, že obchod v Brignoles byl vykraden. Myslíme si, že zloději se pokusí ukradené věci prodat. Sdílejte můj příspěvek co nejvíce," napsala Christine Bianchiová.

Adieu, Jules. Jezdci F1 se rozloučili s Bianchim

Lupiči podle jejích slov ukradli pánská a dámská trička, košile, polokošile i dětské oděvy a další věci.

Bianchi havaroval na okruhu v japonské Suzuce 5. října 2014, naboural do jeřábu. Následně byl převezen do Nice, kde o devět měsíců později ve věku pouhých 25 let zemřel.

roj, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.