Rubriky:

Formule 1

Přestupová bomba! Vettel podepíše nový kontrakt ve Spa

18. srpna 2020 14:43 - Spa/Praha

Dlouhé týdny spekulací končí! Čtyřnásobný mistr světa závodů formule 1 Sebastian Vettel bude po odchodu z Ferrari závodit za tým Aston Martin, jenž v příštím roce vznikne ze současné stáje Racing Point. Podle rakouského deníku Kronen Zeitung podepíše německý pilot nový kontrakt během posledního srpnového víkendu při Velké ceně Belgie ve Spa.

 

Pool, Reuters

Oficiální potvrzení avizované spolupráce zatím chybí, ovšem italská média už přispěchala dokonce s finančními podrobnostmi údajně víceleté smlouvy. Podle Gazzetta dello Sport si vítěz 53 Velkých cen přijde ročně na 15 milionů dolarů.

Otázkou zatím zůstává, koho Vettel v novém působišti nahradí. S vozy stáje Racing Point se v této sezoně prohání Kanaďan Lance Stroll, syn jednoho z majitelů stáje Lawrence Strolla, a Mexičan Sergio Pérez. Z kruhů blízkých Pérezovi už prosákly na veřejnost informace, že jeho sponzoři hodlají o jezdcovu pozici v kokpitu bojovat navýšením finančních prostředků.

Třiatřicetiletý Vettel, světový šampion z let 2010-2013, je aktuálně jezdcem Ferrari, kde po sezoně po vypršení smlouvy po šesti letech skončí. V průběžném hodnocení zkrácené sezony poznamenané pandemií koronaviru figuruje na děleném 11. místě spolu s Francouzem Estébanem Oconem z Renaultu.

mm, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.