Živě

Stáj formule 1 Williams má nového majitele

21. srpna 2020 11:59 - Londýn/Praha

Novým majitelem trápící se stáje formule 1 Williams se stala americká společnost Dorilton Capital. Vedení týmu o tom dnes informovalo s tím, že devítinásobný vítěz Poháru konstruktérů a držitel sedmi jezdeckých titulů bude nadále závodit pod stejným názvem.

 

Pool New, Reuters

Prodej stáje, která od roku 2012 nevyhrála jediný závod, byl jednohlasně schválen vedením včetně osmasedmdesátiletého zakladatele Franka Williamse. "Je to konec éry Williamsu jako rodinné stáje, ale víme, že je v dobrých rukou," uvedla v tiskové zprávě šéfka týmu a Williamsova dcera Claire.

Změna majitele by měla pomoci vyřešit finanční problémy Williamsu, který je se 114 vítěznými Velkými cenami a 16 tituly třetí nejúspěšnější stájí formule 1. V minulém ročníku mistrovství světa tým obsadil v Poháru konstruktérů poslední místo a i po šesti závodech této sezony je bez bodu poslední.

ČTK

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Francie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.