Rubriky:

Formule 1

Senzační přestup je na světě! Čtyřnásobný mistr světa má nové angažmá

10. září 2020 09:09 - Mugello

Konečně je jasno! Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel bude po odchodu z Ferrari v příští sezoně závodit za Aston Martin, nynější Racing Point. Stáj o dohodě s třiatřicetiletým německým pilotem informovala na svých internetových stránkách.

Video již není dostupné

sntv

"Sebastian je vítězný typ a to odpovídá našim ambicím," uvedl šéf stáje Otmar Szafnauer. "V kvalifikaci nebo v závodě je vždycky jedním z nejlepších pilotů na světě. Nedokážu si představit lepšího pilota, který by nám měl pomoci vstoupit do nové éry," dodal.

Vettel odchod z Ferrari oznámil v květnu poté, co se s vedením nedohodl na nové smlouvě. V novém působišti nahradí mexického jezdce Sergia Péreze, jehož odchod byl oznámen ve středu. Druhým pilotem továrního týmu britské automobilky Aston Martin je syn majitele stáje Kanaďan Lance Stroll.

Pérez po sezoně F1 skončí po sedmi letech v Racing Pointu

"Výsledky týmu v probíhající sezoně na mě udělaly dojem a jsem přesvědčen, že budoucnost může být ještě lepší," přidal Vettel. "Bude to pro mě nové dobrodružství s opravdu legendární automobilkou. Pořád formuli 1 miluji, pořád chci být na startu a závodit za Aston Martin je pro mě pocta," dodal.

Přiznal ale také, že než přijal nabídku od aktuálně čtvrtého týmu Poháru konstruktérů, zvažoval i konec kariéry ve formuli 1. "Bylo to blízko. V tom smyslu, že jsem si dělal hodně starostí. Šlo tam především o mě a o to, co pro mne bude nejlepší," řekl Vettel. "A tohle rozhodnutí je to, které pro sebe považuji za nejlepší. Jsem přesvědčený, že je to správný krok, a těším se, že to dokážu," prohlásil Vettel.

Vettel přišel do Ferrari v roce 2015 z Red Bullu, s kterým získal čtyři mistrovské tituly. V italské stáji byla jeho nejlepším výsledkem dvě druhá místa v konečném pořadí šampionátu v letech 2017 a 2018. V tomto ročníku se stejně jako celé Ferrari trápí, nejlépe dojel šestý a v průběžném hodnocení je až třináctý.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1