Rubriky:

Formule 1

Přežije Schumacher do příští sezóny F1? Sílí přesvědčení, že ne

14. července 2010 14:57 - PRAHA

Schumacher nezapomněl vítězit, sezóna bude strhující. Michael nám všem ukáže. Výroky předcházející letošnímu ročníku mistrovství světa vozů formule 1, jimiž se bývalé i současné hvězdy královské disciplíny skláněli před navrátivší se německou legendou, působí po polovině sezóny značně úsměvně. Schumacherovy výkony jsou pouhým stínem někdejší oslnivé kariéry krále formule 1 a přesvědčení, že sedminásobný mistr světa odejde opět do sportovního důchodu, sílí.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

Schumacherovo trápení v kostce. Z deseti letošních závodů bodoval v šesti a jeho maximem jsou čtvrtá místa z Barcelony a Istanbulu. Jen dvakrát dokázal dojet před svým stájovým kolegou Nikem Rosbergem. To jsou fakta, která si německá hvězda zcela jistě nepředstavovala.

I proto se množí dohady nad tím, zda Schumacher prodlouží své působení ve formuli 1 o další sezónu. „Pokud nezačne předvádět výkony jaké si představuje, pak o jeho dalším působení ve formuli 1 pochybuji. Je výborně fyzicky připravený, má motivaci a stále čerpá ze svého talentu. Ale nesedí mu vůz,“ nechal se slyšet šéf formule 1 Bernie Ecclestone.

Neměl se vracet, tvrdí Stewart

S názorem protřelého promotéra souhlasí i trojnásobný mistr světa Jackie Stewart. Slavný skotský závodník jednoznačně odpověděl na dotaz, zda je v Schumacherových silách konkurovat současným esům jako Lewis Hamilton či Sebastian Vettel. „Vždyť nestačí ani na svého týmového parťáka! Rosberg je pravidelně rychlejší, o vítězství si Michael může nechat jen zdát,“ nebrala si servítky hvězda formule 1 z přelomu 60. a 70. let.

Stewart dokonce neskrývá názor, že Schumacherův comeback po třech letech sportovního důchodu nebyl ideální volbou. „Proč se vrátil? Dokázal vše, čeho dosáhnout šlo, a mohl jen ztratit. Podle mého názoru ukončil kariéru příliš brzy, po sezóně 2006 měl ještě jeden dva roky zůstat ve Ferrari. Nevím, proč to neudělal. Teď se musí naučit žít s kritikou,“ prohlásil.

Prodloužení Schumacherova jednoročního kontraktu by proto pro Stewarta bylo velkým překvapením. „Jsem přesvědčený, že po letošní sezóně opět skončí. Nevěřím, že jej uvidíme na startovním roštu i příští rok v březnu,“ dodal Stewart.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.