Živě

Premiéru Schumacherova syna ve formuli 1 odložilo špatné počasí

9. října 2020 12:43 - Nürburgring

Dnešní tréninky na Velkou cenu Eifelu formule 1 na okruhu Nürburgring byly kvůli dešti a mlze zrušeny. Špatné počasí tak odložilo premiéru jednadvacetiletého Micka Schumachera, syna sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

 

Pool, Reuters

První trénink měl začít v 11 hodin, ale protože kvůli špatnému počasí nemohla odstartovat záchranná helikoptéra, byl nejprve odložen a poté zrušen úplně. Stejný osud poté na okruhu, který se po narušení sezony koronavirem vrátil do kalendáře mistrovství světa po sedmi letech, potkal i odpolední jízdy.

O první oficiální start ve formuli 1 tak přišel Mick Schumacher, jenž měl v prvním tréninku nahradit v Alfě Romeo Antonia Giovinazziho. Na premiéru v královské třídě si musí počkat také Callum Ilott, který měl v monopostu Haas zastoupit Romaina Grosjeana.

Veliká chyba stáje stála Hamiltona výhru, slaví Bottas

"Je to škoda, byla by to pro ně skvělá příležitost. Pokusíme se přeorganizovat plány pro nadcházející závody, ale teď nás čeká závod v Portimau, který je nový a musí si ho vyzkoušet naši hlavní jezdci," řekl Mattia Binotto, šéf Ferrari, do jehož akademie oba jezdci patří.

"Pak je Imola, kde se ale jede jen v sobotu a v neděli, potom další nový okruh v Turecku, pak Bahrajn a potom už je čekají závody ve formuli 2, na které se musí soustředit. Takže jejich šance ve formuli 1 přijde nejdříve v posledním závodě sezony v Abú Zabí," prohlásil Binotto.

ČTK

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Francie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.