Místo nemocného Strolla na Nürburgringu pojede Hülkenberg

Nürburgring

Kanadský jezdec Lance Stroll přijde kvůli nemoci o Velkou cenu Eifelu formule 1. V závodě na Nürburgringu ho nahradí Němec Nico Hülkenberg, pro kterého to bude další záskok ve stáji Racing Point v této sezoně.

Nico Hülkenberg během kvalifikace na Velkou cenu Eifelu.

V srpnu byl Hülkenberg rovněž na poslední chvíli povolán místo koronavirem nakaženého Mexičana Sergia Péreze v Silverstonu. Do Velké ceny Británie kvůli závadě neodstartoval, v následné Grand Prix k 70. výročí formule 1 skončil sedmý.

Jeho nasazení na Nürburgringu oznámilo vedení Racing Pointu necelou hodinu před začátkem dnešní kvalifikace. "Byl jsem v Kolíně, abych závod komentoval pro RTL. Ráno mi z Racing Pointu volali, tak jsem rychle přijel, abych podstoupil test na koronavirus," řekl třiatřicetiletý německý pilot, který loni skončil ve stáji Renault. Za sebou má 178 startů v F1, na stupních vítězů nikdy nestál.

Jednadvacetiletý Stroll je v průběžném pořadí MS po deseti závodech na osmém místě. Jeho nejlepším letošním výsledkem je třetí příčka ze zářijové Velké ceny Itálie.