Živě

Místo nemocného Strolla na Nürburgringu pojede Hülkenberg

10. října 2020 15:05 - Nürburgring

Kanadský jezdec Lance Stroll přijde kvůli nemoci o Velkou cenu Eifelu formule 1. V závodě na Nürburgringu ho nahradí Němec Nico Hülkenberg, pro kterého to bude další záskok ve stáji Racing Point v této sezoně.

 

Ina Fassbender, Reuters

V srpnu byl Hülkenberg rovněž na poslední chvíli povolán místo koronavirem nakaženého Mexičana Sergia Péreze v Silverstonu. Do Velké ceny Británie kvůli závadě neodstartoval, v následné Grand Prix k 70. výročí formule 1 skončil sedmý.

Jeho nasazení na Nürburgringu oznámilo vedení Racing Pointu necelou hodinu před začátkem dnešní kvalifikace. "Byl jsem v Kolíně, abych závod komentoval pro RTL. Ráno mi z Racing Pointu volali, tak jsem rychle přijel, abych podstoupil test na koronavirus," řekl třiatřicetiletý německý pilot, který loni skončil ve stáji Renault. Za sebou má 178 startů v F1, na stupních vítězů nikdy nestál.

Premiéru Schumacherova syna ve formuli 1 odložilo špatné počasí

Jednadvacetiletý Stroll je v průběžném pořadí MS po deseti závodech na osmém místě. Jeho nejlepším letošním výsledkem je třetí příčka ze zářijové Velké ceny Itálie.

ČTK

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Francie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20210620T15:00:00+0200
Velká cena Francie
Velká cena Francie
Velká cena Francie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.