Rubriky:

Formule 1

Ve formuli 1 by se mělo v brzké době jezdit 24 závodů

20. listopadu 2020 11:36 - Londýn

Příští sezona formule 1 bude mít rekordních 23 závodů, ale vedení šampionátu by chtělo počet Velkých cen v nejbližší době ještě rozšířit na 24. Prohlásil to šéf seriálu Chase Carey s tím, že některé okruhy by se mohly v pořádání Grand Prix střídat.

 

Handout, Reuters

Tato sezona měla mít původně rekordních 22 závodů, ale kvůli pandemii koronaviru bylo několik Velkých cen zrušeno a v upraveném kalendáři se objevilo jen 17 Grand Prix. Dva okruhy - Portimao a Mugello - se díky tomu dočkaly premiéry ve formuli 1. Šampionát se také po letech vrátil na tratě v Nürburgringu, Istanbulu a Imole.

V novém ročníku rozšíří šampionát premiérová Velká cena Saúdské Arábie v Džiddě a mělo by se odjet 23 závodů. Rozšíření mistrovství světa však vyvolalo i odmítavé reakce. Sezona ještě nikdy neměla víc než 21 závodů a kritici se obávají, že při prodloužení ročníku neúměrně narostou nároky na zaměstnance.

Dojatý Brit Lewis Hamilton po zisku svého sedmého titulu mistra světa.

Murad Sezer, Reuters

Vedení šampionátu i přesto uvažuje o dalším navýšení počtu Velkých cen. "Počítáme s tím, že v nejbližších letech budeme mít 24 závodů a některé okruhy se budou střídat, abychom uspokojili několik nových partnerů. Ale bude jich jen pár, protože naším cílem je především dlouhodobá spolupráce," citovala Careyho agentura Reuters.

Sezona F1 má mít rekordních 23 závodů i bez vyřazeného Vietnamu

První muž seriálu, kterého v lednu vystřídá bývalý šéf Ferrari Stefano Domenicali, také uvedl, že ve srovnání s minulou sezonou lehce vzrostla sledovanost F1. A to navzdory úpadku Ferrari a nadvládě Mercedesu, který získal sedmý titul za sebou.

ČTK

Sport 2 Velká cena Bahrajnu zítra 16:10
20201129T16:10:00+0100
Velká cena Bahrajnu
Velká cena Bahrajnu
Velká cena Bahrajnu

Časová osa: Formule 1