Rubriky:

Formule 1

Ochranný rám hlavy? Bez něho bych už s vámi nemluvil, přiznal Grosjean po šílené nehodě

29. listopadu 2020 22:37 - Praha

Francouzský pilot Romain Grosjean uklidnil ve videovzkazu všechny fanoušky, že hrozivou nehodu ve Velké ceně Bahrajnu formule 1 přestál bez vážných zranění. Zdůraznil, že za to vděčí především zabudovanému ochrannému rámu hlavy. Z havárie na okruhu v Sáchiru, při níž jeho monopost pohltily plameny, vyvázl bez zlomenin a jen s menšími popáleninami, především na rukou.

 

Hamad Mohammed, ČTK/AP

"Chci vám jen říct, že jsem ok. Díky za všechny vzkazy. Před pár lety jsem nebyl pro (zavedení ochranného rámu) halo, ale teď myslím, že je to to nejlepší, co se ve formuli 1 stalo. Bez toho bych tu teď s vámi nemluvil. Takže děkuju," řekl Grosjean ve videu na Instagramu.

Čtyřiatřicetiletý pilot Haasu narazil v prvním kole po kolizi s Daniilem Kvjatem z Alpha Tauri ve vysoké rychlosti do bariéry. Jeho vůz se po nárazu rozlomil, explodoval a začal hořet.

Těžká nehoda v Bahrajnu, Grosjean skončil v plamenech!

Grosjean po zhruba půl minutě dokázal z kokpitu, který zůstal zaražený do svodidel, sám vylézt, na trati se ho okamžitě ujali zdravotníci.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.