Rubriky:

Formule 1

Haas pro příští sezonu formule 1 angažoval Rusa Mazepina

1. prosince 2020 09:44 - Sáchir/Praha

Tým formule 1 Haas angažoval pro příští sezonu ruského pilota Nikitu Mazepina. Americká stáj dnes oznámila, že s jednadvacetiletým závodníkem, jenž je aktuálně třetí v průběžném pořadí seriálu formule 2, uzavřela víceletou smlouvu.

 

Albert Gea, Reuters

Očekává se, že druhým jezdcem Haasu se stane lídr F2 Mick Schumacher. Oficiálně ale zatím dohoda se synem legendárního sedminásobného šampiona Michaela Schumachera oznámena nebyla.

"Stát se jezdcem formule 1 byl můj celoživotní sen, který se mi teď splnil," uvedl Mazepin v oficiálním prohlášení stáje Haas před nadcházející Grand Prix Sáchiru.

Popálený Grosjean další závod F1 nepojede, nahradí ho Fittipaldi

Mazepin se Schumacherem by v týmu měli vystřídat Francouze Romaina Grosjeana a Dána Kevina Magnussena, kteří po této sezoně končí. Grosjean, jenž v neděli vyvázl bez vážných následků z hrozivé nehody a požáru monopostu na okruhu v Sáchiru, už možná letos závodit vůbec nebude. Určitě vynechá tento víkend druhou Grand Prix v Bahrajnu, místo něj pojede Pietro Fittipaldi, čtyřiadvacetiletý vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.