Portugalsko by mělo převzít závod F1 místo Vietnamu

10. února 2021 17:55 - Londýn

Formule 1 zavítá s největší pravděpodobností i v letošním roce do Portugalska, které by mělo na okruhu v Portimau hostit 2. května Velkou cenu místo Vietnamu. Podle informací webu motorsport.com bude změna oficiálně oznámena ve čtvrtek na schůzce komise F1 se zástupci týmů.

 

Brandon Malone, Reuters

V Algarve závodili jezdci formule 1 poprvé v loňské sezoně, kterou výrazně poznamenala pandemie koronaviru. Portugalsko ve výrazně upraveném kalendáři převzalo pořadatelství jedné z Grand Prix na konci října.

Potvrzení portugalské zastávky, o níž se mluvilo už dříve, zkomplikovalo zhoršení epidemické situace v zemi. Portugalsko po prudkém nárůstu případů v polovině ledna vyhlásilo celonárodní uzávěru.

Šampion F1 Hamilton bude jezdit další rok za Mercedes

Sezona by měla po přesunu australské Grand Prix na listopad začít 28. března v Bahrajnu, který může uspořádat i dvě Velké ceny, pokud by se v Portugalsku jet nemohlo. Druhý v pořadí je zatím v kalendáři závod v Imole, kde se pojede 18. dubna. Portugalsko by mělo přijít na řadu jako třetí.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: