Týmy F1 souhlasí se zavedením sprintů o závodních víkendech

11. února 2021 21:12 - Londýn

Týmy formule 1 souhlasí se zavedením sprinterských závodů před některými Velkými cenami už v letošní sezoně mistrovství světa. Mezinárodní automobilová federace FIA po jednání komise F1 oznámila, že myšlenka nového kvalifikačního formátu má napříč stájemi širokou podporu.

 

Twitter@Astoraka

Detaily FIA nezveřejnila, ale podle některých médií počítá návrh vedení F1 s uspořádáním sobotních závodů v délce zhruba 100 kilometrů před Velkými cenami v Kanadě, Itálii a Brazílii. Jejich výsledky mají určovat pořadí na startu nedělních Grand Prix, které mají zhruba trojnásobnou délku. Kvalifikace na sprint by se konala v pátek. Nebylo zatím ale například rozhodnuto, kolik bodů se bude za novinku udělat.

Sezona s rekordním počtem 23 závodů má začátek naplánován na 28. březen do Bahrajnu. Do té doby musí padnout finální rozhodnutí.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: