Alonso je po operaci čelisti a start sezony F1 by měl stihnout

12. února 2021 12:48 - Bern/Praha

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso se ve Švýcarsku po nehodě na kole podrobil operaci zlomené horní čelisti. Podle prohlášení stáje Alpine je španělský pilot v pořádku a bez problémů by se měl stihnout připravit na start nové sezony, která začne na konci března v Bahrajnu.

 

Twitter

"Lékaři jsou s výsledkem spokojení a Fernando dalších 48 hodin zůstane na pozorování v nemocnici," uvedl tým Alpine na twitteru. "Po pár dnech odpočinku se postupně zapojí zpět do tréninku a očekáváme, že přípravu na novou sezonu absolvuje bez problémů," dodala bývalá stáj Renault.

Devětatřicetiletý Alonso, kterého podle médií ve čtvrtek nedaleko Lugana srazilo při tréninku na kole auto, právě v Renaultu získal v letech 2005 a 2006 oba mistrovské tituly.

Bývalý pilot Minardi, Ferrari nebo McLarenu původně ve formuli v roce 2018 skončil, ale v červenci se s nástupcem slavné stáje dohodl na návratu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: