V Kanadě letos formule 1 opět nebude, závod nahradí turecká Grand Prix

28. dubna 2021 17:52 - Paříž

Z kalendáře mistrovství světa formule 1 vypadla druhým rokem po sobě Velká cena Kanady. Na okruhu Gillese Villeneuvea se nepojede stejně jako vloni kvůli přetrvávající pandemii koronaviru. V Montrealu se mělo závodit 13. června, místo toho se jako sedmý díl šampionátu uskuteční turecká Grand Prix v Istanbulu, oznámilo vedení F1.

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

Do Kanady se měla královská třída přesunout v týdnu po Velké ceně Ázerbájdžánu v Baku, ale konání závodu bylo vzhledem k opatřením v zemi - a zejména povinné čtrnáctidenní karanténě pro cizince - dopředu nejisté. Oba neuskutečněné ročníky vedení F1 kanadským pořadatelům nahradí v následujících letech, Montreal by tak měl být součástí kalendáře až do roku 2031.

Turecko zaskočí v mistrovství světa jako náhradní pořadatel stejně jako vloni, kdy listopadový závod v Istanbulu vyhrál mistr světa Lewis Hamilton. Aktuální kalendář tak nadále tvoří rekordních 23 Velkých cen. O nadcházejícím víkendu je na programu jako třetí v pořadí portugalská Grand Prix v Portimau.

Už letos se při třech závodech formule 1 pojede kvalifikační sprinterský závod

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.