Ve věku 81 let zemřel bývalý šéf FIA Max Mosley, podlehl rakovině

24. května 2021 16:50 - Londýn/Praha

Ve věku 81 let zemřel bývalý dlouholetý předseda Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley. Jeho úmrtí zahraničním médiím potvrdil nejprve bývalý promotér formule 1 Bernie Ecclestone a poté i rodina.

 

Paul Hackett, Reuters

"Můžeme potvrdit, že Max Mosley minulou noc po dlouhé bitvě s rakovinou zemřel," uvedla rodina v prohlášení. "Přes padesát let jsme byli jak bratři. Je lepší, že odešel, než aby trpěl tak, jak trpěl," řekl Ecclestone agentuře Reuters.

Mosley v čele FIA působil v letech 1993 až 2009. Před tím byl od roku 1991 předsedou organizace FISA, která tehdy fungovala jako sportovní divize automobilové federace.

Ve funkci předsedy se mimo jiné zasadil o výrazné zpřísnění bezpečnostních podmínek ve formuli 1 po Velké ceně San Marina v Imole v roce 1994, během které při nehodách zahynuli trojnásobný mistr Ayrton Senna a Roland Ratzenberger.

Mosley v roce 2008 v čele FIA ustál aféru se sexuálními orgiemi s nacistickou tematikou. O rok později však po neshodách se stájemi formule 1 kvůli novým pravidlům nekandidoval a nahradil jej někdejší šéf Ferrari Jean Todt.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.