Živě

Grosjean se kvůli koronaviru v červnu svezení v mercedesu F1 nedočká

16. června 2021 20:40 - Le Castellet/Praha

Francouzský pilot Romain Grosjean si bude muset na slíbenou zkušební jízdu v monopostu F1 týmu Mercedes počkat. Mistrovská stáj kvůli cestovním omezením v době koronavirových restrikcí akci odložila. Jízdy měl absolvovat na francouzském okruhu La Castellet 29. června, sedm měsíců poté, co při listopadové havárii v Bahrajnu na poslední chvíli unikl z plamenů.

 

@ twitter Romain Grosjean

"Jsme odhodlaní dát Romainovi jeho šanci ve vozu F1 mercedesu a pracujeme na tom, aby se test povedlo přeložit na pozdější termín v létě," uvedla stáj Mercedes na twitteru.

Bývalý pilot Haasu měl před domácí Velkou cenou Francie absolvovat několik zkušebních kol v mistrovském mercedesu Lewise Hamiltona z roku 2019, jak mu během jeho léčby v nemocnici slíbil šéf německé stáje Toto Wolff. Na okruhu se pak měl ještě zapojit do soukromého testování Mercedesu.

Znovu bojoval s plameny! Grosjean měl incident v závodě IndyCar

Grosjean po ohnivé havárii na okruhu v Sáchiru strávil tři dny v nemocnici s popáleninami, po sezoně zamířil do americké série IndyCar. Jízda v mercedesu měla být jeho rozloučením s F1.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.