Tréninky na Velkou cenu Štýrska vyhrál Verstappen, Bottas dostal trest

Nizozemský jezdec Max Verstappen vyhrál oba páteční tréninky na Velkou cenu Štýrska vozů formule 1. Lídr průběžného pořadí mistrovství světa z Red Bullu dominoval na domácí trati svého týmu jak v úvodní, tak odpolední sekci, kdy zajel čas 1:05,412. Druhý Daniel Ricciardo na něj ztratil 0,336 sekundy, třetí Esteban Ocon měl manko 0,378. Úřadující mistr světa Lewis Hamilton bral v trénincích třetí a čtvrté místo. Valtteri Bottas dostal po nezvyklém smyku v boxové uličce penalizaci a vedle dvou trestných bodů se propadne na startu o tři místa.

Pilot Red Bullu Max Verstappen během tréninku na Velkou cenu Štýrska.

Verstappen navázal na poslední úspěch v Grand Prix Francie, kde po vítězství zvýšil svůj náskok v čele šampionátu před Hamiltonem na 12 bodů. Na trati ve Spielbergu vyhrál taktéž v sezonách 2018 a 2019. Naopak jeho kolega z Red Bullu Sergio Pérez skončil během prvního tréninku v "hodinách" a po 13. příčce z úvodní sekce byl odpoledne devátý.

Kromě Carlose Sainze a Nikity Mazepina potkal smyk také Nicolase Latifiho. Nezvyklé potíže měl Hamiltonův kolega z Mercedesu Bottas, který se po čtvrtém místě v prvním tréninku roztočil odpoledne v boxové uličce a dostal penalizaci tří míst na startu oproti kvalifikaci. Kromě toho obdržel i dva trestné body. "Bylo to absolutně šílené. Mohl klidně trefit někoho z našich kluků," stěžovali si na něj zástupci McLarenu. Druhý jezdec Mercedesu skončil ve druhém tréninku až dvanáctý.

Potíže měl i druhý muž úvodní části Pierre Gasly, který kvůli trablům s motorem na trať odpoledne vůbec nevyjel.

Program Velké ceny Štýrska pokračuje sobotním třetím tréninkem a následnou kvalifikací od 15:00. Závod je na programu v neděli ve stejný čas.