Živě

Další sprinterský závod formule 1 bude hostit Monza

22. července 2021 20:41 - Monza

Okruh v Monze byl potvrzen jako dějiště druhého sprinterského závodu v seriálu mistrovství světa formule 1. Novinka pro zpestření systému kvalifikace měla premiéru o minulém víkendu v Silverstonu a po zářijové italské Grand Prix plánuje vedení šampionátu její zařazení ještě jednou. Zatím neoficiálně se třetí sprint pojede při listopadové Velké ceně Brazílie v Interlagosu.

 

Peter Cziborra, Reuters

Sobotní sprinterský závod v délce 100 km určuje pořadí na startu nedělní Grand Prix, jejíž délka je zhruba trojnásobná. O podobě startovního roštu pro sprint se rozhoduje podle starého kvalifikačního systému v pátek po prvním volném tréninku. Tři nejlepší jezdci za sprint získají body do hodnocení mistrovství světa (3-2-1).

Na nejrychlejším okruhu v aktuálním kalendáři v Monze je italská Grand Prix na programu od 10. do 12. září. V Silverstonu se premiérovým vítězem sprintu stal Nizozemec Max Verstappen.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.