Předseda FIA Todt se chce zabývat belgickou GP formule 1 a vyvodit ponaučení

31. srpna 2021 18:19 - Paříž

Na pouhá tři kola zkrácená Velká cena Belgie formule 1 bude hlavním tématem příštího zasedání komise F1. Předseda Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt na twitteru oznámil, že se spolu s vedením seriálu a zástupci stájí hodlá k závodu vrátit a vyvodit ze situace možné ponaučení pro příště.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Todt se nijak nevyjádřil k ostré kritice, kterou rozhodnutí odjet v deštivém počasí alespoň tři kola za zpomalovacím vozem vyvolalo. Podle úřadujícího mistra světa Lewise Hamiltona či bývalého šampiona Sebastiana Vettela zvítězily komerční zájmy.

"FIA společně s vedením F1 a týmy si důkladně prohlédnou pravidla a uvidíme, co zjistíme a co můžeme do budoucna zlepšit," uvedl Todt. Komise F1 zasedne 5. října a zabývat se bude i problematikou bodování závodu. Na okruhu ve Spa se za miniverzi Velké ceny udělovaly poloviční body. Pětasedmdesátiletý Francouz se ale zároveň zastal belgických pořadatelů. "Platná pravidla byla uplatněna správně," konstatoval.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.