Rozkol v týmu sedminásobného mistra světa! Tohle se mi vážně nelíbí, zuří Hamilton

2. září 2021 09:31 - Londýn/Praha

Letošní sezona formule 1 je zhruba ve své polovině a nyní už se řeší, jak bude vypadat ta následující. Ve středu bylo oznámeno, že do ní již nezasáhne "Ledový muž" Kimi Räikkönen a v důsledku toho proběhnou i změny v týmu sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Do Mercedesu totiž míří George Russell, a to se šampionovi ani trochu nelíbí.

 

John Thys, Reuters

Stájovým kolegou Hamiltona je Fin Valtteri Bottas a mistr světa doufal, že jím bude ještě dalších pět sezon, jenže šéf týmu Toto Wolff rozhodl jinak. Zariskuje a místo přenechá mladíkovi Russellovi. Toto rozhodnutí se však u Hamiltona setkalo s nelibostí.

Podle Daily Mail je doslova nešťastný. „Chtěl Valtteriho jako týmového kolegu, protože je poddajný a není dost rychlý na to, aby mu dělal problémy," řekl zdroj blízký týmu. Klíčový dílek skládačky zapadl ve středu, kdy Räikkönen oznámil, že po sezoně končí.

Formuli 1 opustí světový šampion. Ledový muž Räikkönen skončí kariéru

Tím se totiž uvolnilo místo v Alfě Romeo, kam by Wolf rád nasměroval Bottase jako kompenzaci za jeho angažmá v Mercedesu. Hamilton z tohoto rozhodnutí ale rozhodně radostí do stropu neskáče.

V minulosti totiž opakovaně hovořil o tom, že Bottas je jeho nejlepší týmový kolega, jakého kdy měl. „Myslím tím nejen výkony, ale i morálku v týmu a to, jak spolu pracujeme," řekl. Russell se od Fina velmi liší. Nejen, že je rychlý, ale je čím dál více oblíbenější u britského publika a to je pro Hamiltona další rána.

bp, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.