Vyděšený šampion F1! V Rusku srazil mechanika

25. září 2021 09:30 - Soči/Praha

Oddechl si. A pořádně. Před Velkou cenou Ruska si šampion F1 prošel na okamžik peklem. Brit Lewis Hamilton měl nahnáno, když při zastávce v boxech trefil jednoho z mechaniků. Ten se po kolizi skácel k zemi, což Hamiltona vyděsilo. „Pane bože, omlouvám se. Je ten muž v pořádku," volala hvězda Mercedesu. Vzápětí si mohla zhluboka oddechnout, muž odešel do zákulisí po svých a letmo mávl na britského pilota na znamení, že je v pohodě.

 

John Thys, Reuters

Byl to šílený obrázek. Mechanik letící k zemi, kam ho poslal mistr světa Hamilton. Tohle mohlo v ruském Soči skončit v pátek pořádným průšvihem. Ale neskončilo. Člen týmu Mercedes neutrpěl žádná zranění. „Uff, dobrá zpráva, že je v pohodě," ulevilo se britskému pilotovi F1.

„Měl jsem srdce až v krku, když se to stalo. Měl jsem ohromný strach, ale naštěstí byl ten muž v pořádku," dodal Hamilton, kterého v sobotu čeká kvalifikace před nedělním závodem seriálu MS.

Mercedes byl v posledních letech v Soči naprosto dominantní, na což by chtěl jistě Brit navázat. Monoposty tohoto týmu ovládly i páteční tréninky. Fin Valtteri Bottas vyhrál oba dva. Týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona porazil v dopolední části o 0,211 vteřiny, odpoledne o 44 tisícin.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.