Živě

Pitva De Villotaové: Nebyla to sebevražda, ale přirozená smrt

12. října 2013 11:37 - Sevilla

Bývalá pilotka F1 María de Villotaová sebevraždu nespáchala. Příčinou pátečního úmrtí třiatřicetileté Španělky ve spánku bylo podle pitvy poškození mozku, které utrpěla loni při vážné dopravní nehodě, když testovala vůz stáje Marussia. Po havárii přišla tehdy o oko.

 

Daniel Munoz, Reuters

Dcera bývalého pilota F1 Emilia de Villoty narazila loni v červenci při testech aerodynamiky na letišti v Duxfordu do nakládací rampy zaparkovaného týmového kamiónu, když její monopost nečekaně zrychlil. Po nehodě měla proraženou lebku a podstoupila dvě operace.

Tělo jezdkyně, která v únoru dostala svolení vrátit se za volant a v létě se vdala, bylo nalezeno v pátek v pokoji hotelu v Seville. De Villlotaová zemřela tři dny před vydáním své autobiografické knihy Life is a Gift (Život je dar).

ras, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.