Formuli 1 od nové sezóny obohatí tým majitele stáje NASCAR

12. dubna 2014 13:52 - New York

Minimálně jeden americký tým bude od příští sezóny závodit v seriálu mistrovství světa formule 1. Mezinárodní federace FIA přijala žádost o vstup od majitele stáje NASCAR Gena Haase. Další přihlášku Colina Kollese, jenž už v minulosti v seriálu F1 působil, bude FIA ještě projednávat.

 

Caren Firouz, Reuters

„Samozřejmě jsme velice potěšeni. Je to vzrušující doba. Teď nám začne opravdu tvrdá práce," řekl Haas, jenž je spolumajitelem závodního týmu Stewart-Haas se sídlem v Kannapolis v Severní Karolíně. Vlastní rovněž výrobní prostory v Bruselu, který by se měl stát jeho evropskou základnou.

„Po konzultacích s CRH (vlastníky komerčních práv) FIA přijala kandidaturu Haas Formula LLC a dál zvažuje nabídku Forza Rossa," uvedla FIA bez bližších detailů v oficiálním prohlášení.

Podle informací mluvčího FIA stojí za projektem Forza Rossa Kolles, jenž v minulosti působil v týmech Jordan, Midland, Spyker, Force India a HRT, společně s rumunskými investory.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.