Rubriky:

Formule 1

Verstappen závodí v F1 pod nizozemskou vlajkou, ač je Belgičan

6. dubna 2015 14:40 - Berlín

Nováček formule 1 Max Verstappen závodí v královské třídě pravděpodobně pod špatnou vlajkou. Sedmnáctiletý pilot Toro Rosso jezdí ve své premiérové sezóně s nizozemskou licencí a je veden jako Nizozemec, podle slov jeho belgické matky Sophie Kumpenové má ale belgické občanství.

 

Brandon Malone, Reuters

"Jediný pas, který Max má, je belgický," řekla Kumpenová listu Het Laatste Nieuws. "30. září mu bude 18 a v ten den, ale ani o den dřív, může zažádat o nizozemské občanství. Do té doby je Belgičan a nic jiného," dodala.

S jeho otcem, bývalým nizozemským pilotem F1 Josem Verstappenem, se rozešla ve zlém, dokonce ho po rozvodu zažalovala za obtěžování a Maxův otec odešel v roce 2008 od soudu s podmínečným trestem.

Verstappen junior má za sebou dvě Velké ceny a už se stihl zapsat do historie. V předchozí Grand Prix Malajsie dojel na sedmém místě a ve věku 17 let a 180 dní se stal nejmladším pilotem, který kdy ve formuli 1 získal body.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.