Rubriky:

Formule 1

Kam zamíří Ricciardo? McLaren mu předložil lukrativní nabídku

22. června 2018 08:01 - Praha

Mercedes, Ferrari, nebo McLaren? Danielu Ricciardovi na konci sezóny vyprší u Red Bullu smlouva, a tak se stále častěji spekuluje, zda kontrakt prodlouží, nebo zamíří někam jinam. Podle Helmuta Marka, poradce Red Bullu, je osmadvacetiletý Australan momentálně králem na trhu.

 

Profimedia.cz

Spekulace kolem Daniela Ricciarda, kterému na konci sezóny vyprší u Red Bullu smlouva, neutichají. Nejdříve se hovořilo, že osmadvacetiletý jezdec jedná s Ferrari, pak se objevily zprávy, že by chtěl k Mercedesu a nyní německý tisk přišel s informací, že o něj projevil zájem McLaren.

„Náš Daniel Ricciardo je králem na trhu,“ řekl Helmut Marko, poradce Red Bullu. „McLaren mu nabízí každý týden více,“ dodal Marko. McLaren Ricciardovi momentálně nemůže nabídnout vítězný vůz, a tak ho láká na dvacet miliónů amerických dolarů (446 000 000 korun), čímž by si hodně finančně polepšil.

Ricciardo se k těmto informacím nevyjádřil. Podle Marka stále čeká, co udělá Lewis Hamilton. Třiatřicetiletému Hamiltonovi končí po letošní sezóně smlouva u Mercedesu, a i když je její prodloužení údajně již delší dobu připraveno, k podpisu zatím nedošlo. „Ricciardo nechce podepsat kontrakt, dokud svůj nepodepíše Hamilton. Je to trochu divné,“ uvedl nedávno Marko.

„Lewis s námi zůstane, o tom není pochyb. Neučinili jsme žádnou nabídku. Ricciardo Hamiltonem Red Bull vydírá“ prohlásil Niki Lauda, poradce Mercedesu. „Co u nás bere Hamilton, to by Ricciardo nikdy nedostal,“ uzavřel legendární jezdec. Kam tedy čtvrtý muž průběžného pořadí šampionátu zamíří, je stále velkou neznámou.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1