Živě

Lorenzo závodil v Kataru s prasklým žebrem

13. března 2019 10:50 - Barcelona

Trojnásobný mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo absolvoval víkendový úvodní závod sezony silničních motocyklů v Kataru s prasklým žebrem. Španělský jezdec, který si zranění přivodil při pádu v sobotním třetím tréninku na okruhu v Losailu, to zjistil až dodatečně po úterním důkladném vyšetření.

 

Ibraheem Al Omari, Reuters

Při první kontrole na závodišti lékaři žádné zranění neodhalili a jednatřicetiletý jezdec dostal pro zbytek víkendu povolení závodit. Při premiéře za nový tým Honda, ke kterému přišel po dvou letech v Ducati, obsadil 13. místo.

Prasklé první žebro na pravé straně se bude podle lékařů hojit tři týdny až měsíc. Lorenzo, jenž si v lednu zlomil také kůstku v zápěstí levé ruky, chce ale stihnout už za dva týdny druhou Grand Prix sezony v Argentině.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.