Rubriky:

Motocykly

Živě

Smutná zpráva. Lékaři v Ostravě bojovali o život závodníka skoro hodinu, ten stejně zemřel

1. července 2019 10:15 - Ostrava/Praha

Motocyklový svět zasáhla smutná zpráva. Během 11. ročníku závodů Okruh Františka Bartoše po tragické nehodě zemřel pětadvacetiletý závodník Martin Prouza. Ten v Ostravě-Radvanicích startoval ve třídě 125 ccm, nezvládl však údajně řízení, vyjel z dráhy a narazil do bariéry. Nehoda pak pro něj skončila tragicky. Informaci zveřejnil Opavský a Hlučínský deník, další informace se objevily rovněž na sociálních sítích.

 

Facebook Reného Stejskala, Facebook

Ihned po nehodě vyrazila na místo lékařská pomoc, ještě před příjezdem zdravotníků však pomáhala s oživováním mladého jezdce přítomná lékařka. "Naše posádka prováděla rozšířenou neodkladnou resuscitaci za pomocí léků i přístrojů celkem pětačtyřicet minut. Její úsilí však nevedlo k obnovení životních funkcí postiženého," uvedl pro Opavský deník Ladislav Lang z krajské zdravotnické záchranné služby.

K tragické nehodě nedošlo během závodů poprvé. Už v červenci 2016 přišel při závodě po nárazu do překážky o život mladý závodník Olin Hanák. Podle očitých svědků došlo v neděli k smrtelnému karambolu jen pár metrů od pomníku zmíněného Hanáka.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.