Rubriky:

Motocykly

Toseland přesedne ze superbiků do MotoGP

1. srpna 2007 16:50 - PRAHA/LONDÝN

Světový šampión motocyklové kategorie superbiků James Toseland přesedne v příští sezóně do královské třídy MotoGP. Šestadvacetiletý britský jezdec ve středu potvrdil, že podepsal dvouletý kontrakt s týmem Yamaha Tech 3. Padlo tak původní očekávání, že se dohodne na angažmá s některým z továrních týmů.

„Jsem rád, že jsme si zajistili jezdce takového formátu, jakým James bezpochyby je,“ komentoval stvrzení kontraktu šéf týmu Yamaha Tech 3 Herve Poncharal. Toseland podle BBC připustil, že vstup do mistrovství světa v menším týmu bude riskantní, současně ale přiznal, že pokud vyhraje letošní šampionát superbiků, pak už by v této kategorii těžko hledal motivaci.

Toseland jezdí superbiky od roku 2001 a v sezóně 2004 se dočkal prvního titulu. Čtyři závody před koncem letošního ročníku vede pořadí s náskokem 43 bodů před Italem Maxem Biaggim. Ze zatím posledního vítězství se mladý Brit radoval na Masarykově okruhu v Brně, kde ovládl první jízdu, ve druhé triumfoval jeho italský rival.

pn, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.