Rubriky:

Motocykly

Dopingový případ motocyklisty Iannoneho skončí u arbitráže

10. května 2020 16:31 - Mies

Dopingový případ italského motocyklového jezdce Andrey Iannoneho skončí podle očekávání u sportovního arbitrážního soudu (CAS). Na začátku dubna dostal třicetiletý jezdec od Mezinárodní motocyklové federace (FIM) osmnáctiměsíční trest zákazu startů, v příštím týdnu se proti rozhodnutí odvolá. Stanici Sky Italia to řekl Iannoneho právní zástupce Antonio De Rensis.

 

Twitter@Autonieuws_NL

Vítěz 13 závodů mistrovství světa Iannone měl loni v listopadu v Malajsii pozitivní test na steroid drostanolon a potvrdila to i analýza kontrolního vzorku. Jezdec se hájil tím, že zakázanou látku obsahovalo kontaminované maso v hotelové restauraci.

Disciplinární komise uznala, že látku užil nevědomky, přesto mu zastavila činnost do června 2021. I proto tovární tým Aprilia, s kterým má Iannone smlouvu do konce tohoto roku, označil trest za absurdní a vyjádřil přesvědčení, že odvolání bude úspěšné.

Motocyklové MS by mohlo začít v červenci dvěma závody v Jerezu. A pak Brno?

Součástí dubnového verdiktu byla i diskvalifikace z posledních dvou závodů minulé sezony v Sepangu a ve Valencii. Iannone měl po dopingovém nálezu zastavenou činnost už od poloviny prosince a nezúčastnil se ani testování. O žádný závod ale zatím nepřišel, protože sezona MotoGP kvůli pandemii koronaviru stále ještě nezačala.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly