Rubriky:

Motocykly

Pilát při pražské show opět podle diváků zastínil světové hvězdy

29. listopadu 2008 22:41 - PRAHA

Nikoliv žádné ze světových es, ale stejně jako před rokem nejlepší český freestylový motokrosař Petr Pilát ovládl podle mínění nadšených diváků sobotní pražskou show v O2 Areně. Sedmnáctiletý Čech převzal podruhé za sebou vítězný gladiátorský meč, když dokázal zastínit i hlavní hvězdy akce Mata Rebeauda ze Švýcarska a Američana Jeremyho Luska.

"Moc vám děkuju, ale Mat byl fakt vynikající," vzkázal bezprostředně po svém vítězství Pilát nadšeným fanouškům ve vyprodané libeňské aréně. Právě se Švýcarem, který v letošním roce suverénně ovládl prestižní seriál Red Bull X-fighters, se český motokrosař utkal ve finále. Oba v něm předvedli řadu skvělých triků a diváci svým aplausem rozhodli, že Pilát byl lepší.

Čech, jenž před třemi lety v Praze předvedl jako nejmladší freestylista salto vzad (backflip), je tentokrát okouzlil svým vylepšeným saltem, při kterém měl od rozjezdu až po dopadu obě nohy na jedné straně motocyklu. Něco podobného momentálně zřejmě nikdo jiný na světě neskáče. "Nebo o tom alespoň nevím," řekl Pilát, který si před závodem přál, aby nevyhrál. Je si totiž vědom, že do kvalit hlavních hvězd dnešního programu mu ještě hodně chybí.

Rebeaud bodoval zejména se skokem nazvaným backflip cunami. Skutečnost, že nevyhrál, vzal ale sportovně. I proto, že na pražské show vítězství není to hlavní. "V takové výborné atmosféře, jaká tady byla, se skákalo výborně. Snažil jsem se to maximálně si užít," uvedl usměvavý Švýcar.

Ještě hůře než on dopadl druhý favorit a vítěz letošních zámořských X-Games Lusk, jehož už ve čtvrtfinále vyřadil další domácí jezdec Libor Podmol. Právě jemu se vedle dvou finalistů podařilo zvednout diváky ze sedadel a přinutit je, aby mu aplaudovali vestoje.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly