Zemřel devítinásobný motocyklový mistr světa Ubbiali

Bergamo

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. V devadesáti letech zemřel devítinásobný mistr světa silničních motocyklů Carlo Ubbiali. Italský šampion nižších kategorií z 50. let minulého století byl podle listu Gazzetta dello Sport od začátku května hospitalizován s dýchacími problémy v rodném Bergamu.

V devadesáti letech zemřel devítinásobný mistr světa silničních motocyklů Carlo Ubbiali.

Ubbiali závodil v mistrovství světa od prvního ročníku 1949 a o dva roky později získal svůj premiérový titul. Šestkrát se stal světovým šampionem v nejslabší kategorii do 125 ccm a třikrát v silnější do 250 ccm.

Ubbiali, jenž byl před nástupem Giacoma Agostiniho považován za nejlepšího italského motocyklového závodníka, si v 74 startech v MS připsal 39 vítězství. Kariéru ukončil na vrcholu ve třiceti letech. Více titulů než on získali jen Agostini (15) a Španěl Ángel Nieto (13).