Rubriky:

Motocykly

Seriál plochodrážního MS přišel o další závod, vypadla i Varšava

19. června 2020 12:20 - Varšava

Seriál mistrovství světa na ploché dráze přišel o další závod. Promotér šampionátu dnes oficiálně potvrdil, že polská Grand Prix se 8. srpna ve Varšavě neuskuteční. Ve čtvrtek v podvečer byly zrušeny dva závody ve Švédsku. Aktuálně první akcí seriálu je tak druhá polská Grand Prix, která by se měla konat 1. srpna ve Vratislavi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle původních plánů měl ve Varšavě seriál 16. května začít. Kvůli pandemii koronaviru byl ale závod již v březnu přeložen na srpen. Nakonec se ale ani v druhé polovině prázdnin elitní světoví plochodrážníci v hlavním městě Polska nesejdou. Již s předstihem však bylo oznámeno, že se MS ve Varšavě uskuteční 15. května 2021.

"Stále platí, že jsme letos odhodláni šampionát uspořádat. Úzce spolupracujeme s FIM (Mezinárodní motocyklovou federací) a v následujících týdnech zveřejníme detailnější informace," zopakoval šéf promotérské společnosti BSI Paul Bellamy.

Součástí kalendáře je stále i pražská Grand Prix České republiky, která byla přeložena na polovinu září. Do té doby tam chystají několik domácích závodů, prvním bude v úterý 23. června (18 h) jeden z dílů Poháru Autoklubu ČR. Pořadatelé vzhledem k omezenému počtu diváků doporučují předprodej vstupenek po internetu z Ticketportalu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly