Pokřtěné graffiti z historie oživilo starý Masarykův okruh v Brně

19. června 2020 16:40 - Brno

Staré depo Masarykova okruhu v Brně dnes dostalo novou a důstojnou tvář. Více než sto metrů dlouhé graffiti ozdobilo zeď u depa, kde se psala motoristická historie od roku 1930 do roku 1986. Křtu se vedle autorů výtvarného díla Pavla Beneše a Jakuba Nemčeka zúčastnili nejen představitelé Brna a přilehlých obcí, ale i pamětníci, kteří zde závodili a psali historii jednoho z nejslavnějších okruhů ve střední Evropě v minulém století.

 

Igor Zehl, ČTK

Na betonových zdech tak znovu vynikly motivy automobilů a motocyklů této éry. "Cítím se tu jako doma, vždyť jsem zde prožil řadu krásných závodů. Rád se do Brna vracím a jsem rád, že tady vzniklo toto dílo," prohlásil bývalý motocyklový závodník Peter Baláž, který v listopadu oslaví 75. narozeniny.

Při slavnostním křtu nebyly k vidění jen grafické výtvory na zdech původního depa, ale i skutečné automobily a motocykly. Zájem přihlížejících budil mj. vůz z produkce brněnské Zbrojovky z roku 1930, který v Brně závodil při prvním ročníku Velké ceny. Podobný zájem byl i o Jawu 350, na které si na stupně vítězů při mistrovství světa dojel František Šťastný.

Kraj stejně jako Brno podpořil konání GP letos i příští rok

"Jsem hrozně rád, že se tato náročná akce podařila dotáhnout do zdárného konce. Je to úžasné umělecké dílo a starému okruhu dává výraznou přidanou hodnotu pro pořádání dalších akcí vzpomínkového charakteru," řekl při křtu jeden z iniciátorů projektu Vladimír Koudelka.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.