Rubriky:

Motocykly

Finále seriálu MotoGP obstará v listopadu portugalské Portimao

10. srpna 2020 17:09 - Portimao

Závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů bude v listopadu hostit portugalské Portimao. Dějiště finálového podniku, o jehož zařazení do kalendáře rozhodli na konci července, dnes zveřejnili zástupci seriálu. Na okruhu Autodromo Internacional do Algarve se bude závodit od 20. do 22. listopadu.

 

David W Cerny, Reuters

Šampionát MotoGP se do Portugalska vrátí poprvé od roku 2012, v Portimau se pojede poprvé. "Jsem hrdý, že se MotoGP vrátí do mé vlasti osm let po poslední Grand Prix, která se uskutečnila v květnu 2012 v Estorilu," řekl předseda mezinárodní federace FIM Jorge Viegas.

Na konci července vypadly kvůli pandemii koronaviru z kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix v Argentině, Thajsku a Malajsii. Počet zrušených podniků tak stoupl na 12.

Grand Prix v Brně sledovaly za tři dny přes plot stovky diváků

V kalendáři zůstalo celkem 15 závodů. S výjimkou úvodní Velké ceny Kataru, do níž ještě před březnovým přerušením sezony zasáhli jen jezdci ve třídách Moto2 a Moto3, jsou všechny v Evropě. Zatím naposledy se jelo o uplynulém víkendu v Brně.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.