Živě

Freestyle motokrosař Podmol už zase skáče salta! Nebezpečné triky předváděl na zahradě

11. srpna 2020 10:42 - Praha

Loni na jaře to vypadlo, že bude po vážném zranění sotva chodit, teď už na motorce zase skáče salta. Někdejší mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol zlomeniny obou nohou rozchodil a chystá se na nový sportovní cíl, kterým je slavná Rallye Dakar. Nebezpečné triky ho ale stále přitahují, naposledy je předváděl o víkendu na vlastní zahradě. „Když se u nás dělá garden party, tak létají motorky ve vzduchu," prohlásil Podmol, který vše pojal jako dobročinnou akci na pomoc handicapovanému Davídkovi. V sobotu budou navíc jeho triky opět k vidění v rámci Podmol Brothers Show ve Vlašimi.

 

Foto: Libor Podmol

Po šestnácti měsících od mnichovské vážné nehody se Podmol opět vrátil k tomu, co miluje – k úchvatným kouskům na motorce. Návrat byl ale plný bolesti. Závodník se snažil maximálně rehabilitovat, jedl nejrůznější doplňky stravy, dokonce houby, které rostou na Sibiři. Nyní už mu však nohy, v nichž má několik šroubů a ocelových plátů, zase dobře slouží. A proto nezahálí.

Uplynulé setkání pojal jako dobročinnou akci, na které rozradostnil handicapovaného Davídka a předal mu 20 tisíc korun, které vydražil na svém instagramovém profilu díky obrazu. „Ten namaloval též handicapovaný Jiří Kasal a já k tomu ještě přihodil dres, v němž jsem si loni v Mnichově zlomil obě nohy. Při této příležitosti jsme na zahradě také skočili pár triků. Byla to taková soukromá exhibice našeho Podmol Brothers týmu pro Davídka. Zapojil se samozřejmě i můj brácha Filip," uvedl Libor Podmol.

Jak celá akce vznikla? „Napsal mi Davídkův strýc, který je také motorkář a ukázal mi video s Davídkovým příběhem na youtube od Kazmovy nadace One Man foundation. Řekl jsem si, že mu zkusím pomoct a tak jsme se sešli u nás doma. Myslím, že to byl krásný den a spoustě lidí se splnily sny," nastínil Podmol, jehož tým čeká už tento víkend první Podmolbros show ve Vlašimi.

Na zahradě u Podmolů si také freestylový matador Aleš Liemann skočil první backflip po deseti letech od vážné nehody. „Tehdy to skončilo pádem na Gladiátor Games ve Varech a já ho ze země tenkrát sbíral. Pamatuju si to dobře, ten večer jsem vyhrál," vzpomínal na ošklivý karambol Podmol. „Na zahradě si salto skočil také Pavel Polášek, který se o to pokusil naposledy před pěti lety u nás v benešovském parku. Tehdy si také zlomil nohu a já byl bohužel znovu u toho. Teď se překonal. Do molitanu si skočil i výherce dražby dresu Vojta," konstatoval hvězdný freestyle motokrosař.

Nyní se celý Podmol Brothers tým připravuje na sobotní akci, která bude festivalem adrenalinového umění. „Koronavirová pandemie nám zmařila plány a naší velkou plánovanou show v Karlových Varech jsme museli posunout na jaro 2021. Venkovní menší akce jsou ale povoleny. A tak jsme se domluvili s naším domácím městem Vlašimí, abychom se mohli všichni sejít, zalítat na mašinách také před diváky," dodal Podmol.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.