Rubriky:

Motocykly

Podmol bojuje ve Španělsku, ve hře je i startovné na Dakar

9. října 2020 12:04 - Praha

Na písčitých tratích u španělské Sevilly řádí světová motocyklová špička. A mezi nimi také Libor Podmol. Ten bere Andalucía Rallye jako svoji nejprestižnější letošní výzvu a zároveň jako oficiální kvalifikaci na Rallye Dakar. Po čtvrteční etapě se drží na čtvrtém místě mezi nováčky. „Rád bych se dostal na první místo, je to určitě hratelné. To mi automaticky zajistí zaplacení startovného na Dakar, které se pohybuje ve statisících korun," prohlásil Podmol, člen týmu Orion – Moto Racing Group. Soutěž končí v sobotu.

 

Foto: Orion Moto Racing Group

Po senzačním třetím místě v Řecku je Libor Podmol opět v akci. Tentokrát bojuje s elitou ve Španělsku. Slavný freestyle motokrosař se tam sžívá s velkou motorkou Husqvarna. A zároveň se více seznamuje s navigací, která ho čeká v Saúdské Arábii. „Oproti Řecku je to únavnější, lítám s ní 160 km/h po polních cestách. Je tu hodně diváků, občas mi někdo poradí," popisoval Podmol.

Český závodník se účastní kategorie E2 a zatím se drží na čtvrtém místě. Ve čtvrtek ho odsunula dvouminutová penalizace, na čelo ztrácí 8 minut. „Rád bych se pokusil bojovat o první místo. Jedině to zaručuje bonus v podobě zaplaceného startovného na Dakaru, což je nějakých 17 tisíc euro, tedy skoro půl milionu korun. A to není nezanedbatelné," dodal.

Podmol skočil salto na motorce pro Dakar! Jako bych dopadal s kamionem, tvrdí

Ve Španělsku se představuje řada továrních týmů, pro mnohé z nich jde o první větší letošní test. „Libor se toho zatím zhostil skvěle, jede bez větších chyb. Pro nás je nejdůležitější, aby dojel, protože pak bude kvalifikován na Dakar. Skvělým bonusem by bylo, kdyby se umístil do první trojky v kategorii nováčků," doplnil Ervín Krajčovič z týmu Orion - Motor Racing Group.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.