Rubriky:

Motocykly

Rossi se nakazil koronavirem a nebude závodit v Aragonu

15. října 2020 19:12 - Alcaňiz

Devítinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Valentino Rossi se nakazil koronavirem a nepojede o víkendu Velkou cenu Aragonie. Jednačtyřicetiletý jezdec továrního týmu Yamaha se vrátil ze Španělska domů do Itálie, kde se bude zotavovat. Otazník visí i nad jeho účastí v dalším závodu na okruhu v Alcaňizu, kterým bude v příštím týdnu Grand Prix Teruelu.

 

Twitter@yamaharacingcom, Twitter

"Bohužel, ráno jsem se probudil a nebylo mi dobře. Měl jsem trochu zvýšenou teplotu a všechno mě bolelo. První PCR test byl negativní, ale po druhém mi odpoledne přišel pozitivní výsledek," napsal Rossi na twitteru.

"Mrzí mě, že přijdu o závod v Aragonu. Rád bych byl optimistou, ale počítám, že tam nebudu moct jet ani další závod. Štve mě to, protože jsem se maximálně snažil dodržovat opatření. Ještě v úterý jsem měl test negativní, po návratu z Le Mans jsem se izoloval. Už s tím nic neudělám, snad mi bude brzo lépe," uvedl sedminásobný šampion královské třídy.

Rossi nedokončil poslední tři závody MotoGP a v průběžném pořadí seriálu je třináctý. Po závodech v Aragonu se pojedou do konce sezony ještě tři Velké ceny.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly