Krev na plicích, Salač nejede. Tým staví šestnáctiletého Španěla

19. listopadu 2020 13:09 - Portimao

Motocyklový jezdec Filip Salač vynechá kvůli zranění závěrečný závod mistrovství světa v Portugalsku. V týmu Rivacold Snipers jej nahradí šestnáctiletý Španěl Adrián Fernández.

 

Osmnáctiletý Salač si minulý týden v pátek ve Valencii při pádu v tréninku poranil hrudník a byl nucen vynechat tamní Velkou cenu. Až do úterý byl hospitalizován s naraženými žebry a tekutinou v plících.

Ve středu rodák z Mladé Boleslavi avizoval, že o jeho startu v Portimau rozhodne dnešní odpolední lékařské vyšetření. Vedení týmu ale s předstihem oznámilo jméno jeho náhradníka, který se už v Portugalsku připravuje na start v MS.

Spolek pro MotoGP žádá 100 milionů na opravu dráhy po ministerstvu

"Strašně mě mrzí, že nemohu jet poslední závod sezony, ale nebylo na výběr, protože lékaři mi nepovolili startovat kvůli tekutině a krvi na plicích po pádu z minulého týdne. Kdybych dostal další ránu do zad nebo lehčí úder do hrudníku, mohlo by mi to začít zase krvácet. To by byl velký průšvih," uvedl Salač v tiskové zprávě Autoklubu ČR, který jej podporuje.

Salač svou druhou sezonu v šampionátu Moto3 zakončí se ziskem 30 bodů, aktuálně mu v průběžném pořadí patří 21. místo. Nejlepším Salačovým výsledkem bylo osmé místo z úvodního závodu v Kataru. Před rokem nasbíral o dva body víc a celkově skončil třiadvacátý.

"Chtěl jsem sezonu dokončit v Portimau, kde jsem už jel a hodně jsem se tam nyní těšil. Na druhou stranu mi až tak o moc nejde, tudíž je rozumnější nejet a neriskovat. Tady by byl ten risk, bohužel, hodně velký, žádný z lékařů start nedoporučoval a nakonec mi to i zakázali," dodal Salač, který má s týmem Rivacold Snipers uzavřenou smlouvu i na příští sezonu.

Autoklub ČR se podle jeho prezidenta Jana Šťovíčka snažil, aby Salače v Portugalsku nahradil český jezdec, ale neuspěl. "Chtěl jsem, aby Filipa nahradil třeba Ondřej Vostatek, který je rozjetý z juniorského mistrovství světa kategorie Moto3. Bohužel právo volby náleží týmu a ten se rozhodl pro Španěla Adriána Fernándeze," řekl Šťovíček.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.