Startuje endurová Šestidenní, i s patnácti českými motocyklisty

8. srpna 2011 11:33 - KOTKA

Patnáct českých motocyklistů se představí od dnešního dne do soboty na 86. ročníku endurové Šestidenní, která se koná ve Finsku. V okolí Kotky se představí juniorský reprezentační tým a čtyři kluby. Již potřetí za sebou na startu chybí seniorský tým.

 

Motoklub Jiřetín

Barvy juniorů bojujících o takzvanou Stříbrnou vázu budou hájit Patrik Markvart, Radovan Míl, Jakub Šefr a Milan Engel. V roce 2008, kdy junioři na Šestidenní naposledy startovali, obsadili Češi celkově osmé místo. Z aktuální čtveřice se v portugalské Figueira da Foz představil Engel.

V posledních letech již tradičně vyšší ambice než oficiální reprezentační týmy budou mít kluboví zástupci. V barvách týmu Husaberg Czech pojedou zkušení motokrosaři Michal Kadleček, Martin Žerava a Radek Toman, jiřetínský tým ENC Racing CZ nasazuje trojici Luboš Klimeš, Michal Rudolf a Martin Gottvald. Právě Kadleček se Žeravou, ještě společně s Davidem Čadkem, v roce 2008 soutěž klubů vyhráli.

Dva týmy přihlásil i Motosport Božkov, za něhož pojedou Lukáš Hádek, Milan Kurfirt, Jan Kudrnáč, Petr Hušek a Jan Fišer. První tři jako jediní Češi startovali v Šestidenní i před rokem v Mexiku a obsadili ve své kategorii 27. místo.

Vítězství mezi seniorskými Trophy týmu ve Finsku obhajuje Francie, mezi juniory byli před rokem nejrychlejší Španělé.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: