Abraham v Aragonii upadl, Kornfeil získal tři body za 13. místo

Český motocyklový jezdec Karel Abraham nedokončil Velkou cenu Aragonie. Krátce po startu třídy MotoGP z třetí řady, kterou vybojoval osmým časem v sobotní kvalifikaci, brněnský pilot s ducati poměrně těžce havaroval. Jakub Kornfeil na aprilii naproti tomu vybojoval v kubatuře do 125 ccm tři body za 13. místo. Osmnáctiletý český pilot prodloužil sérii závodů, v kterých bodoval, už na šest.

Jakub Kornfeil.

Abraham v sobotu předvedl svůj třetí nejlepší kvalifikační výsledek v premiérové sezoně, závod pro něj ale záhy skončil v kotrmelcích. Bezpečnostní zónu sice opustil po svých, ale viditelně otřesenému jezdci museli při chůzi pomáhat traťoví komisaři.

Poosmé letos vyhrál Casey Stoner z Austrálie na hondě. Suverén sezony dosud chyběl na stupních vítězů jen při druhém závodě v Jerezu, který nedokončil. Stoner v závěrečném závodě dne na španělském okruhu překazil vítězný hattrick domácích jezdců, ale hned za ním skončili Dani Pedrosa a druhý muž celkové klasifikace Jorge Lorenzo.

Kornfeil si v třináctém závodě sezony mírně polepšil oproti kvalifikaci, po které startoval z 14. místa. V závodě se v jednu chvíli propracoval i na desáté místo, ale neudržel ho.

Zvítězil lídr MS Nicolás Terol, který s aprilií triumfoval potřetí za sebou a už poosmé v sezoně. Terol vyhrál naprosto suverénně. Za ním se odehrál dvojboj o druhé místo, které po pádu vítěze kvalifikace Héctora Faubela v posledním kole získal Francouz Johann Zarco s derbi. Z Faubelovy smůly vytěžil třetí místo další domácí jezdec Maverick Viňales na aprilii.

Stejné pořadí je i v MS, Terol vede o 36 bodů. Kornfeil klesl o jedno místo na dvanácté.

Ve třídě Moto2 potvrdil svoji současnou dominanci Španěl Marc Márquez. Loňský mistr světa stopětadvacítek vyhrál šest z posledních sedmi Velkých cen, jen v Brně přerušil jedinečnou sérii druhým místem. V celkovém pořadí je druhý jen proto, že tři závody nedokončil, ale za Němcem Stefanem Bradlem, který v Alcaňizu dojel osmý, už zaostává jen o šest bodů.

GP Aragonie, závod MS silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko)
Do 125 ccm:
1. Terol (Šp./Aprilia) 40:26,726, 2. Zarco (Fr./Derbi) -6,771, 3. Viňales -18,929, 4. Salom (oba Šp./Aprilia) -27,469, 5. Vázquez (Šp./Derbi) -27,472, 6. Cortese (Něm./Aprilia) -27,740, ...13. Kornfeil (ČR/Aprilia) -57,513.