Brněnští motorkáři si v neděli připomenou zesnulého Simoncelliho

27. října 2011 14:21 - BRNO

Brněnští motorkáři uspořádají v neděli odpoledne na Masarykově okruhu vzpomínkovou akci na tragicky zesnulého jezdce MotoGP Itala Marka Simoncelliho. Pietní akce je přístupná veřejnosti, není přitom podmínkou přijet na ni na motorce.

 

ČTK/AP

"Jde o spontánní akci, při níž chceme vzdát hold jednomu z nejtalentovanějších motocyklových závodníků, který před týdnem tragicky zahynul při závodu v malajském Sepangu," uvedl jeden z pořadatelů Pavel Carda.

Vedení automotodromu vyšlo nápadu vstříc a okruh v neděli fanouškům zpřístupní. Lidé mohou na Masarykův okruh přinášet svíčky i další pietní předměty, které společně s velkou fotografií Simoncelliho organizátoři položí na stupně vítězů.

Akce začne ve 14:00 u stupňů vítězů, po minutě ticha zazní italská hymna. Ve 14:30 motorkáři objedou čestné kolo po Masarykově okruhu.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.