Bývalý šampion MotoGP Márquez po operaci ruky už trénuje

21. ledna 2021 15:03 - Madrid

Šestinásobný mistr světa MotoGP Marc Márquez se po trojnásobné operaci ruky vrátil tréninku. Sedmadvacetiletý španělský motocyklista kvůli zlomenině pažní kosti zmeškal s výjimkou prvního závodu, ve kterém se zranil, celou minulou sezonu. Letošní ročník mistrovství světa odstartuje 28. března v Kataru.

 

Twitter@Autonieuws_NL

Márquez se si ruku zlomil loni v červenci při závodě v Jerezu a musel na operaci. Po měsíci si ale při otevírání okna poškodil kovovou destičku v paži a podrobil se dalšímu zákroku. Poslední operaci podstoupil vítěz 56 závodů v královské kubatuře v prosinci.

Stáj Repsol Honda nedávno uvedla, že po šestitýdenní rekonvalescenci je nyní Márquez zcela v pořádku. Jezdec sám dnes na sociální síti instagrem informoval o tom, že se vrátil k přípravě na novou sezonu.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: