Salač v úvodním tréninkovém dnu v Moto3 na nejlepší nestačil

26. března 2021 19:49 - Losail/Praha

Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů Filip Salač v úvodním tréninkovém dnu před zahajovací Velkou cenu Kataru na soupeře nestačil. Na okruhu v Losailu zajel dopoledne dvacátý čas a v kombinaci s odpoledními jízdami obsadil až 26. místo mezi 28 závodníky. Za nejrychlejším Kaitem Tobou z Japonska zaostal o 1,766 sekundy.

 

V královské MotoGP při absenci exmistra světa Marca Márqueze zahájil přípravu na nedělní závod nejlépe Australan Jack Miller. V Moto2 byl nejrychlejší Brit Sam Lowes.

V sobotu jsou na programu zbývající tréninky a dvoukolová kvalifikace. První z 19 závodů šampionátu odstartuje v neděli, v Kataru se uskuteční po týdnu i druhý díl MS jako Velká cena Dauhá.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.