Plochodrážní závod Grand Prix ve Varšavě byl kvůli koronaviru zrušen

20. května 2021 11:01

Plochodrážní Grand Prix Polska ve Varšavě, která se měla jet 7. srpna, byla pro letošek zrušena. Důvodem je přetrvávající boj s pandemií koronaviru a její následky. V kalendáři zatím zůstal závod naplánovaný na 31. července v jiném polském městě Vratislavi i říjnový v Toruni.

 

Robert Procházka

Seriál mistrovství světa by měl při odloženém startu začít po polovině července v Praze. Na stadionu Markéta se stejně jako loni uskuteční dva závody po sobě - nejlepší plochodrážníci budou v Česku bojovat o body 16. a 17. července. Termín má aktuálně i dalších pět závodů seriálu.

"Je nám moc líto, že musíme akci zrušit, ale než jsme k tomuto obtížnému rozhodnutí došli, pečlivě jsme zvažovali všechny možnosti. Bohužel tu máme pořád pandemii a řadu restrikcí pro fanoušky, aby byli v bezpečí. Ukázalo se proto jako nemožné závod uspořádat," vysvětlil Michal Sikora, prezident Polské automobilové a motocyklové asociace (PZM).

Prestižní seriál zažívá další změny. Praha střídá vlajkovou loď, a to hned dvojitou porcí závodů

"Jezdci i fanoušci budou závod určitě postrádat, plně ale podporujeme rozhodnutí PZM. Přetrvávající nejistota ohledně rozestupů, možné kapacity stadionu a další restrikce spojené s pandemií... Těch výzev by bylo opravdu mnoho," doplnil šéf promotérské společnosti BSI Paul Bellamy.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.