Motocyklista Viňales předčasně ukončí angažmá v továrním týmu Yamahy

28. června 2021 11:27 - Assen

Španělský motocyklista Maverick Viňales po sezoně nečekaně ukončí své angažmá v továrním týmu Yamahy v mistrovství světa v kategorii MotoGP. Tým dnes oficiálně oznámil, že se s šestadvacetiletým závodníkem domluvil na předčasném rozvázání smlouvy. Podle španělských médií by měl Viňales zamířit k Aprilii, jež se chystá vstoupit do královské třídy s továrním týmem.

 

Yves Herman, Reuters

"Yamaha a Maverick Viňales se po vzájemné dohodě rozhodli ukončit současnou dvouletou smlouvu, která měla platit pro roky 2021 a 2022, na konci této sezony," uvedli zástupci Yamahy v prohlášení s tím, že předčasný konec kontraktu inicioval španělský jezdec. "Po páté společné sezoně jsme se rozhodli jít každý svou cestou," dodali.

Viňales hájí barvy Yamahy od roku 2017, kdy nahradil krajana Jorgeho Lorenza. Od té doby vyhrál osm závodů MS a v letech 2017 a 2019 skončil celkově třetí. V aktuální sezoně mu patří průběžně šesté místo, o víkendu v Assenu dojel druhý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.