Půlroční distanc za dobývání se do kabiny rozhodčího! Hvězda přišla o licenci

7. července 2021 11:23 - Kodaň/Praha

Trojnásobný mistr světa na ploché dráze Nicki Pedersen nesmí půl roku závodit. Dánská federace mu odebrala licenci za incident s rozhodčím při červnovém závodě domácího Ligového poháru v Holstedu. Pedersen v jeho závěru vehementně protestoval proti svým diskvalifikacím, které ho za večer potkaly celkem tři, a dobýval se do kabiny rozhodčího.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Domácí svaz hvězdného jezdce, který je známý vznětlivou povahou, potrestala šestiměsíčním zákazem startů ve všech závodech včetně mezinárodních. Jak uvedl web plochodrážní Grand Prix, Pedersen se provinil nesportovním a výhružným chováním a vynutil si nedovolený přístup do kabiny rozhodčího.

Pedersenův trest je mimo jiné komplikací pro jeho tým Grudziadz v polské extralize, který bojuje o udržení v elitní soutěži. Čtyřiačtyřicetiletý Dán, světový šampion z let 2003, 2007 a 2008, také například přijde o sobotní závěrečný závod mistrovství Evropy, ve kterém je ale bez šance na přední umístění.

Proti trestu se nicméně chce podle svého právníka odvolat, což by mohlo znamenat, že do konečného verdiktu bude moci závodit.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.