Málek postoupil do MS na dlouhé ploché dráze

23. srpna 2021 09:52 - Pardubice

Český jezdec Martin Málek postoupil ze čtvrtého místa v nedělním kvalifikačním závodě v Pardubicích do příštího ročníku seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze. Ve Svítkově byla ve hře čtyři místa, Málek si jedno z nich zajistil i díky vítězství ve třech rozjížďkách z pěti. Závod vyhrál Max Dilger z Německa před Britem Zachem Wajtknechtem. Málek v dodatečné jízdě o konečné třetí místo podlehl polskému soupeři Stanislawu Burzovi.

 

V konkurenci 25 jezdců skončil Josef Franc sedmý a Hynek Štichauer devátý. Oba startují v letošním finálovém seriálu, z kterého si mohou zajistit přímý postup do ročníku 2022. Štichauerovi po prvním dílu ze čtyř patří čtvrté místo, Franc v červencovém závodě v Marmande nebodoval.

Long Track Challenge, finále kvalifikace o postup do MS na dlouhé ploché dráze 2022 v Pardubicích:
1. Dilger (Něm.) 19
2. Wajtknecht (Brit.) 17
3. Burza (Pol.) 16+3 v dodatečné rozjížďce
4. Málek 16+2
...7. Franc 13
9. Štachauer 11
Postup do MS 2022 si zajistili čtyři nejlepší jezdci.
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.