Salač vstoupil do tréninků Moto3 v Aragonii druhým místem, odpoledne byl šestý

10. září 2021 14:54 - Alcaňiz/Praha
(Aktualizováno: 10. září 2021 15:54)

Vydařený tréninkový den před Velkou cenou Aragonie má za sebou český motocyklista Filip Salač. V kategorii Moto3 na okruhu v Alcaňizu obsadil druhé a šesté místo. V kombinaci obou tréninků skončil sedmý.

 

GP Prüstel CarXpert / Facebook, ČTK

"Dnes byl super den," uvedl Salač v tiskové zprávě. Druhou příčku obsadil v dopoledním pomalejším tréninku, kdy s časem 1:59,195 nestačil pouze na Gabriela Rodriga. Za argentinským závodníkem člen stáje CarXpert Prüstel zaostal o 64 tisícin sekundy.

Ve druhé části Salač mírně zrychlil a zaznamenal výkon 1:59,156, který mu vynesl šestou příčku. Zvítězil Deniz Öncü z Turecka, na kterého devatenáctiletý český jezdec ztratil 227 tisícin sekundy.

"Nedělali jsme velké změny na motorce z prvního do druhého tréninku, to je fajn. Ještě je hodně prostoru pro zlepšení, ale jsem rád, že dokážu jet stabilní kola i sám," cenil si. "Hodně mě to baví, dlouho mě to nebavilo jako teď. S motorkou si hraji, je to asi trochu i kvůli tomu, že jsem měl v pondělí test v Brně na Yamaze R1, tedy objemu 1000 ccm. Jsem pozitivně naladěný, tým pracuje skvěle a už se těším na zítra," dodal Salač.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.