Salač byl v trénincích Moto3 v Misanu desátý

17. září 2021 15:35 - Missano

Filip Salač patřil v trénincích na Velkou cenu San Marina do elitní desítky jezdců Moto3. Český motocyklista, který po této sezoně přestoupí do vyšší kategorie Moto2, zahájil program 14. závodu mistrovství světa jedenáctým místem, odpoledne byl devátý. V kombinaci obou tréninků uzavíral na okruhu v Misanu top ten.

 

GP Prüstel CarXpert / Facebook, ČTK

"S dneškem jsem docela spokojený, tempo bylo dobré, od začátku jsem byl silný. Vedl jsem polovinu prvního tréninku, ale když jsme dali nové pneumatiky, opět jsem zajížděl nejrychlejší kolo sám. Dal jsem tři rychlá kola po sobě, to bylo dobré," uvedl devatenáctiletý Salač v tiskové zprávě.

"Ve druhém tréninku jsme spíše zkoušeli věci, ale i tak jsem byl vpředu. Ke konci druhého tréninku začalo pršet, takže jsem úplně nestihl dát rychlé kolo, ale to nevadí. Motorka funguje a teď koukneme na data a musíme se podívat na to, co můžeme zlepšit do sobotní  kvalifikace," dodal člen stáje CarXpert PrüstelGP.

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

V průběžném pořadí MS je Salač sedmnáctý. Lídr Moto3 Španěl Pedro Acosta skončil v trénincích druhý za domácím Italem Dennisem Foggiou.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.