Po roční pauze se vrací tradiční bitva. Bez favorita, s českými nadějemi i jedničkou

4. října 2021 13:35 - Praha

Prodloužený plochodrážní víkend vrcholí. Pražská Markétě dnes od 18.00 h zažije 52. ročník Tomíčkova memoriálu a nabídne jezdce, kteří startovali na pardubické Zlaté přilbě, ale i ty, kteří včera na východě Čech chyběli. Včetně domácího Václava Milíka, který může naplnit touhu po vítězství v pražském závodě, což mu ještě v kariéře chybí. Nejvýše byl druhý.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po roční, pandemií způsobené pauze, pražský závod navazuje na dlouholetou tradici. Po červencové GP je to další mezinárodní podnik, a to s vyrovnanou konkurencí, do níž budou chtít promluvit i domácí.

Počasí a covidové rozvolnění nabízí šanci fanouškům ideální možnost vidět plochodrážní bitvy v samém závěru sezony.

Doyle čtvrté vítězství na Zlaté přilbě nepřidal, ve finále ho porazil Dudek

Vedle Milíka, který kvůli povinnostem v Polsku nemohl včera jet na Zlaté přilbě v Pardubicích, je na startu i český vítěz Tomíčkova memoriálu z roku 2006 Josef Franc, ale i Jan Kvěch, který přes nedávné zranění obsadil v pátek třetí místo v Pardubicích při posledním závodě MS juniorů. Právě český talent obsadí prestižní číslo jedna. Na startu budou i Dán Matias Nielsen, Polák Jakub Jamrog či německý mistr světa na dlouhé dráze Lukas Fienhage.

Mistrem světa na ploché dráze je poprvé Rus, seriál Grand Prix ovládl Laguta

„Startovní listina je velmi vyrovnaná. Cílem je, aby diváci viděli zajímavé a dramatické závody," říká ředitel podniku Pavel Ondrašík.

Pražští pořadatelé už také mají jasno o datu Grand Prix v příštím roce. Pojede se 28. května..

Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.